Oferta

Narzędziownia S.I. „Spamel” w Twardogórze od 1950 roku świadczy usługi narzedziowe i projektowe w zakresie:

  • projektowanie form wtryskowych, wykrojników, tłoczników i przyrządów
  • wykonywanie form wtryskowych, przyrządów oraz wykrojników na podstawie dostarczonych przez Klienta rysunków detalu, wzorca lub przedstawionego pomysłu
  • regeneracja i modernizacja form i wykrojników
  • frezowanie, toczenie oraz cięcie na drążarkach wgłębnych i drutowych,
  • szlifowanie płaszczyzn i obróbka na szlifierkach narzędziowych

1. Rozpoczęcie procesu

Działamy natychmiast po otrzymaniu zapytania od klienta, na bazie opisu, modelu, zdjęcia lub dokumentacji produktu. Konsultujemy i doradzamy w zakresie możliwego uproszczenia i dostosowania konstrukcji detalu do technologii (obniżenia kosztów produkcji), doboru materiału, krotności formy, rodzaju formy, ewentualne proponujemy wykonanie modeli metodą „Rapid Prototyping”. Zakończenie wstępnych działań to finalna wycena i uzgodnienie terminu realizacji.
Po akceptacji naszej wyceny tworzymy założenia i harmonogram projektu z punktami kontrolnymi.

 

 

2. Projekt narzędzia – formy wtryskowej, wykrojnika, tłocznika lub przyrządu

Wykonanie dokumentacji konstrukcyjnej odbywa się przy wykorzystaniu parametrycznego systemu CAD 3D SolidWorks z symulacją działania i wykrywania kolizji, uzgadniamy i rejestrujemy z klientem każde wykryte zagrożenie, tworząc od początku dokładną historię powstawania projektu.
Dysponujemy oprogramowaniem Moldex 3D z firmy GM System do symulacji wtrysku w celu doboru optymalnych parametrów przetwórstwa.
Finalna dokumentacja jest przedstawiana do akceptacji i zatwierdzenia przez klienta.

4. Naprawy i regeneracje

Wykonujemy też regeneracje, naprawy i modernizacje używanych form wtryskowych i innych narzędzi specjalnych. W tym zakresie mamy bardzo duże doświadczenie, ponieważ od wielu lat realizujemy to z naszymi formami i tłocznikami, stale je modernizujemy i optymalizujemy, tak, aby pracowały automatycznie (bez udziału operatora), bardziej wydajnie z minimalną ilością odpadów. To samo możemy zrobić z Twoją starą formą wtryskową, zużytą i przestarzałą, doradzimy jak ją zmodernizować lub naprawić, tak aby produkowała dobrej jakości detale. Możemy obniżyć koszty produkcji i zwiększyć wydajność Twojego narzędzia. Prześlij nam zdjęcia, film, dokumentację lub po prostu dostarcz nam narzędzie a my przedstawimy Ci gotowe warianty modyfikacji i optymalizacji.

3. Realizacja projektu

Każdy projekt realizujemy przy ścisłej współpracy z klientem, dlatego mamy ciągłą kontrolę nad całym procesem we wszystkich jego stadiach: zaczynając od założeń konstrukcyjno-technologicznych, konstrukcji produktu, prób produkcyjnych do chwili uruchomienia produkcji. Proces produkcyjny jest rozpoczynany przez doświadczonego ślusarza narzędziowego, który na podstawie dostarczonej dokumentacji sprawdza technologiczność oraz merytoryczność jej wykonania. Następnie zbiera przygotowuje materiały i wspólnie z mistrzem narzędziowni rozpoczyna realizację zlecenia. Pierwszym etapem jest wygenerowanie technologii wykonania przy użyciu systemu CAD/CAM MasterCAM, gotowe ścieżki są przesyłane przez sieć do centrum frezarskiegi CNC marki „MIKRON” firmy Agie Charmilles lub innych maszyn takich jak frezarka CNC firmy HURCO czy tokarka CNC firmy WAGNER. Do budowy narzędzi używamy materiałów, podzespołów i normalii najwyższej klasy firm takich jak FCPK Bytów(R), czy HASCO(R). Na każdym etapie realizacji jest kontrola jakości wykonania i porównywanie ciągów wymiarowych z dokumentacją, sporzadzane są karty pomiarowe istotnych elementów formujacych i skrawajacych. Po zakończeniu projektu wykonujemy próby eksploatacyjne a klient otrzymuje gotowe wypraski i detale wraz z kartą pomiarową do oceny i akceptacji. Końcowym dokumentem jest protokół zdawczo-odbiorczy. Na prośbę klienta możemy wykonać seryjną produkcję gotowego wyrobu w dowolnym kolorze, w każdej ilości z wybranego tworzywa sztucznego. Zapewniamy kontrolę jakości podczas całego procesu produkcyjnego. Oferujemy również pakowanie, magazynowanie oraz wysyłkę gotowego zamówienia do klienta.
Zapewniamy kompleksowe rozwiązania dopasowane do oczekiwań naszych klientów. Dzięki temu mają oni możliwość efektywnego wdrożenia nowego produktu na rynek w krótkim czasie.

5. Podsumowanie

Mamy doswiadczenie, zespół odpowiedzialnych fachowców, nowoczesny park maszynowy i zaplecze do realizacji też innych zadań takich jak:

  • wtryskiwnie na nowoczesnych wtryskarkach takich jak Arburg, KraussMaffei
  • wykrawnie i gwintowanie
  • montaż podzepołów elektrotechnicznych i elektronicznych

 

S.I. „Spamel” inwestuje w najnowsze urządzenia, oprogramowanie oraz szkolenia pracowników, którzy tworzą ambitny zespół specjalistów gotów sprostać najtrudniejszym wyzwaniom stawianym przez klienta a system jakości zgodny z PN-ISO 9001:2009 oraz PN-ISO 14001:2005 umożliwia nam realizowanie zróżnicowanych projektów przy zagwarantowaniu najwyższych standardów.

Zapraszamy do współpracy i składania zapytań ofertowych, odpowiemy na pewno na każde z pełną rzetelnością i fachowością.