Wyroby z tworzyw sztucznych

Specjalnością naszej narzędziowni jest przetwórstwo i obróbka tworzyw sztucznych metodą wtrysku ciśnieniowego. Posiadamy bogate doświadczenie w przetwarzaniu większości gatunków tworzyw, również tych z napełniaczami.
Dysponując wolnymi mocami produkcyjnymi, mamy przyjemność zaoferować Państwu współpracę w zakresie wtrysków. Wypraski przygotowywane są w nowoczesnych maszynach Arburg oraz Krauss Maffei, których siła zwarcia wynosi do 160, natomiast objętość wtrysku od 6 do 475 cm3.

Większość naszych urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych sterowana jest numerycznie. Dzięki pracy w cyklu automatycznym, zapewniają najwyższą jakość oraz powtarzalność wszystkich wyrobów, a także umożliwiają przygotowywanie protokołów kontroli jakości całego procesu.

Maszyny wyposażone są w nowoczesny sprzęt peryferyjny, którego celem jest wspomaganie procesu produkcyjnego. Nasze wyroby transportowane i dozowane są za pomocą podajników oraz dozowników, natomiast odbiór detali odbywa się za pomocą transporterów z separatorami wlewka lub robota.

Obróbka mechaniczna metali

Obróbka mechaniczna metali jest kolejnym elementem naszej działalności. Zapewniamy usługi w zakresie wykrawania, gwintowania i gięcia różnego rodzaju detali na prasach mimośrodkowych i automatycznych o sile nacisku od 10 do 63 ton.

Dzięki bogatemu parkowi maszynowemu mamy możliwość zgrzewania srebra (nitów srebrnych) z elementami z miedzi czy mosiądzu. Doskonałe rozwiązane w przypadku połączeń elektrycznych różnego typu.

Nasza firma dysponuje sterowanym numerycznie automatem NC do obróbki mechanicznej metali metodą toczenia elementów z pręta z automatycznym podawaniem pręta. Automat z największą precyzją wykonuje osie, sworznie z gwintami, jak również inne elementy.

Zatrudniamy duży zespół monterów manualnych, posiadających doświadczenie w składaniu wyrobów oraz podzespołów, wymagających najwyższej precyzji i staranności. Na co dzień korzystamy z wkrętarek pneumatycznych, prasek i zgrzewarek ultradźwiękowych, przeznaczonych do trwałego łączenia elementów wyrobów z tworzyw sztucznych. Posiadamy również doświadczenie w drukowaniu różnego rodzaju etykiet.

Projektowanie

Naszym atutem jest własna narzędziownia, która świadczy szeroki zakres usług narzędziowych:

  • projektujemy formy wtryskowe, tłoczniki, wykrojniki oraz przyrządy w oparciu o zastosowanie parametrycznego systemy CAD 3D (SolidWorks), jak również generowania technologii wykonania przy użyciu CAD/CAM (MasterCAM) oraz wykonujemy te elementy na podstawie wzorca, rysunku lub detalu.
  • wykonujemy toczenie, cięcie i frezowanie na drążarkach wgłębnych i drutowych.
  • szlifujemy płaszczyzny i wykonujemy obróbkę na specjalistycznych szlifierkach.

Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę programistów, konstruktorów, operatorów maszyn CNC oraz ślusarzy narzędziowych. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, wyposażonym w:

  • szwajcarskie centrum obróbcze CNC „MIKRON” firmy Agie Charmilles,
  • tokarkę CNC firmy WAGNER
  • frezarki CNC firmy HURCO

Dzięki nim świadczymy profesjonalne usługi narzędziowe, zapewniając naszym klientom najwyższą jakość wykonania oraz krótkie terminu realizacji zleceń.

Polecamy nasze produkty:

Formy wtryskowe

Oferujemy formowanie na nowoczesnych wtryskiwarkach pozwalających na precyzyjne wtłaczanie stopionego tworzywa do formy. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyprodukować wyroby z tworzyw sztucznych zgodne z dokumentacją dostarczoną przez klienta.

Wykrojniki

Projektujemy i produkujemy wykrojniki wysokiej jakości, które idealnie sprawdzają się podczas masowej produkcji. Każdy z naszych wyrobów wyposażamy w trwałe noże tnące lub sztancujące, co gwarantuje dokładne wycinanie i modelowanie kształtów.

Tłoczniki

Jedną z naszych specjalności są tłoczniki wykorzystywane podczas obróbki plastycznej materiału. Każdy wyrób projektowany i produkowany przez nasze przedsiębiorstwo składa się z wysokiej jakości stempla oraz matrycy, które zapewniają jego trwałość.